Соціально-економічний розвиток

          

ПРОГРАМА

економічного і соціального розвитку

с. Малі Крушлинці на 2017 рік.

І. Вступ.

    1. Пріоритетні цілі та завдання діяльності сільської ради на 2017 рік.

Програма економічногоі соціального розвитку села Малі Крушлинці на  2017 р. (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог законів України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", "Про місцеве самоврядування в Україні",  Державної стратегії регіонального розвитку на період  2017 р.

     У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної політики сільської ради на 2017 р., спрямовані на розвиток села – роботи з благоустрою, виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення села Малі Крушлинці.

    Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету села Малі Крушлинці, субвенцій з державного бюджету. У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Малокрушлинецької сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій. Звітування про виконання Програми здійснюється за підсумками року.

     Село Малі Крушлинці є самостійною адміністративно-територіальною  одиницею у складі Вінницького району Вінницької області, що розташоване на низовинній рівнині при річці Хомутці, яка впадає у річку Десну. Грунти – глибокий тучний чорнозем.

    Територія села займає площу 570.9 га, площа господарської території- 2960,4 га. Загальна площа земельних ділянок в особистому користуванні громадян 366,95 га. Під’їзд до села від траси ( бруківка) – 3 км. Вулиці по селу займають 18,40 км.

     Стратегічною метою сільської ради є виконання наступних робіт:                

- виготовлення проектно-кошторисної документації на пасовища;

- виготовлення проектно-кошторисної документації водогону;

- будівництво водогону та артезіанської свердловини;

- будівництво дитячих майданчиків;

- розвиток спортивних гуртків;

-  поточний ремонт доріг;

- ремонт автобусної зупинки в центрі села;

- ремонт підлоги актової зали у Будинку культури;

- ремонт диско залу у Будинку культури;

- заміна дверей у Будинку культури;

- придбання обладнання і предметів довгострокового користування для СБК;

- державна реєстрація будинків та земельних ділянок СБК та ДНЗ «Яблунька»;

- ремонт та фарбування фасаду СБК, облаштування бетонного прифундаментного вимощення та встановлення водовідводів;

- встановлення безперебійників до твердопаливного котла у будинку культури;

- благоустрій кладовищ;

- облаштування плиткою постаменту під меморіальним пам’ятником  у парку пам’яті загиблим воїнам у Другій  Світовій війні;

- заміна паркану у ДНЗ « Яблунька»;

- облаштування центру побутових послуг.

        Загальний очікуваний ефект від реалізації програмних цілей – підвищення рівня благоустрою Малих Крушлинець, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів.

ІІ. Соціальна сфера

2.1. Демографічна ситуація

     Демографічна ситуація, що склалась в селі, характеризується сталою кількістю населення впродовж останніх років. На фоні загальнодержавного та районного зменшення кількості жителів, в Малих Крушлинцях спостерігається навіть невеличкий щорічний приріст. Це пояснюється в першу чергу вигідним розташуванням села, адже поруч обласний центр - це робить село привабливим для постійного проживання.

    Як і загалом в Україні, в Малих Крушлинцях смертність перевищує народжуваність, так в 2016 році народилось 20 дітей, померло 30 особи.

    Станом на 01 січня 2016 року в Малих Крушлинцях  зареєстровано близько 1568 осіб, в т.ч.: працездатного – 887 чол., пенсіонерів- 402, кількість сімей - 832.

    Більшість факторів, які впливають на демографічну ситуацію в селі, формуються на загальнодержавному рівні і залежать від фінансово-економічного стану та добробуту населення. Подолання фінансової кризи та поліпшення економічного стану населення, що в свою чергу призведе до досягнення сталого демографічного розвитку, нормалізації і відтворення населення, є тривалим і складним процесом.

 

2.2. Завдання сільської ради та центру соціальних служб:

- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

- запровадження правової, психолого - педагогічної та організаційно -методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

- створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого - педагогічної культури громадян;

- забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

- поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я;

- проведення інформаційних кампаній, спрямованих на пропаганду національного усиновлення, пошук та виявлення потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів та мотивацію їх до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

- забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, прийомних сімей;

- cприяння дотриманню державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян;

- попередження соціального сирітства;

    Реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовилися батьки, та дітей віком до 3 років з будинків дитини у сімейне оточення (батькам, у прийомні сім`ї, дитячі будинки сімейного  типу, встановлення опіки, усиновлення).

2.3. Підтримка сім’ї, дітей та молоді

    У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

   Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя сімей с. Малі Крушлинці.

Потрібно відмітити статистику по селу:

- Багатодітні сім'ї  – 14;

- діти-інваліди – 9;

- діти напівсироти – 4;

- неблагополучні сім’ї, що знаходяться на обліку – 8.

    Основні завдання та заходи на 2017 рік:

- Подолання негативних тенденцій відтворення населення ;

- Допомога малозабезпеченим та кризовим сімям;

- Підтримка обдарованих дітей з соціально-незахищених категорій сімей шляхом проведення конкурсів, виставок, фестивалів тощо – 5,0 тис.грн.;

-  Святкування та надання подарунків дітям із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах до Дня св. Миколая, Новорічних свят, Великодня, Дня інваліда, Дня знань, проведення Міжнародного Дня сім’ї та молоді – 15,0 тис.грн.

 

2.4. Зайнятість населення та ринок праці.

      На території сільської ради розташовано 3 підприємства, які уклали договори оренди з громадянами – власниками земельних часток ( паїв), а саме, ТОВ « СТОВ» Малі Крушлинці» 620 паїв на площу 1184,9 га, орендна плата – 4% від грошової  оцінки,   ПП     « Агро- Крушлинці» 211 паїв на площу 401,77 га, орендна плата – 4%, ПСП « Промінь» - 50 паїв на площу130,51 га, орендна плата – 3%.

     Також на території  села діють: середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, в якій навчається 174 учні, ДНЗ « Яблунька», який відвідує 55 дітей, ФАП, Будинок культури на 400 місць, бібліотека-філія, відділення зв’язку , 5 торговельних магазинів ( СТ «Ольга», ФОП –Вітрук Л.І.,Любонько Т.П., Половинчук О.Д.), аптека ФОП Вітрука О.П., перукарня ФОП Рибаченко І.І.,пилорама ФОП Ткачука Ю.А., в яких працює близько 63 людини, 90% з яких місцеві жителі.

   Всього в Малих Крушлинцях зареєстровано близько 887 чол. працездатного населення, таким чином в селі працює лише кожен пятнадцятиймалокрушлинчанин, близько 85% працюють в м.Вінниці та інших населених пунктах.

   Станом на 01 січня 2016 року, за даними центру зайнятості, у Вінницькому районі безробітних жителів Малих Крушлинець рахується 43 чоловіки.

  

Основні завдання та заходи на 2017рік:

 сприяння зайнятості населення, зниження рівня безробіття;

 сприяння розвитку підприємництва;

 виділяти з бюджету Малокрушлинецької сільської ради кошти для оплати громадських робіт спільно з Вінницьким центром зайнятості – 40,0 тис.грн.;

 виплата коштів учасникам АТО – 80,0 тис. грн. ;

 виплати допомоги на поховання – 6,0 тис. грн.

 

ІІІ. Гуманітарна сфера

3.1. Охорона здоров’я

     Головною метою діяльності галузі охорони здоров’я на 2017 рік є збереження здоров’я громадян шляхом забезпечення, доступної первинної медико-санітарної допомоги всім верствам населення, підвищення якості медичної допомоги, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.

     Пріоритетними напрямками охорони здоров’я на 2017 рік:

- забезпечення жителів села невідкладною медичною допомогою;

- особливу увагу приділяти дітям, підліткам, вагітним жінкам та матерям;

- укріплення фасаду приміщення ФАПу металевим кільцем та утеплення фасаду – 100,0 тис. грн.

3.2. Освіта

    На території Малокрушлинецької сільської ради розміщені наступні заклади освіти:

    Малокрушлинецька СЗШ І-ІІІ ступенів та ДНЗ «Яблунька».

   Стратегічною метою освіти є реалізація єдиної політики в галузі освіти, виконання вимог законодавства України про освіту.

    Основні завдання та заходи на 2017 рік:

- основну увагу зосередити на поліпшенні організації харчуванні дітей в школі та дошкільному навчальному закладі;

- придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю в СЗШ І-ІІІ ст. та ДНЗ « Яблунька»;

- заміна паркану біля приміщення ДНЗ;

- у системі загальної середньої освіти передбачити забезпечення отримання повної середньої освіти відповідно до вимог Конституції України;

- придбання та встановлення ліхтарів для освітлення території школи;

-  встановлення Інтернету в Малокрушлинецькій СЗШ І-ІІІ ст.  – 3,0 тис. грн. ;

- придбання проекторів в Малокрушлинецьку СЗШ І-ІІІ ст. – 100,0 тис. грн. ;

- ремонт даху  в Малокрушлинецькій СЗШ І-ІІІ ст. – 500,0 тис. грн.

 

     3.3. Культура та духовність.

      На території села Малі Крушлинціі розміщені наступні заклади культури та духовності:

1. Свято-Покровська церква Московського патріархату (вул.Коцюбинського);

2. Римо-католицька Церква  Зіслання Святого Духа (вул. Набережна);

3. Будинок культури (пров. Незалежності,5);

4.  Бібліотека-філія (пров. Незалежності,5).

   З вище перерахованих закладів лише будинок культури є власністю територіальної громади села Малі Крушлинці.

    В Будинку культури працюють гуртки з хореографії та вокалу, на яких навчається 52 дітей, проводяться святкові масові заходи, концерти, збори.

  Стало традицією відзначати такі свята: День св. Валентина, Міжнародний жіночий день, День Перемоги, День Конституції, День Незалежності, звітні концерти БК, Новорічна казка, День села.

   Для повного завершення ремонтних робіт та повної укомплектації необхідним обладнанням та матеріалами будинку культури необхідно близько 600 тис. грн. Це  ремонт підлоги актової зали, фарбування фасаду СБК, облаштування бетонного прифундаментного вимощення та встановлення водовідводів, встановлення безперебійників до твердопаливного котла у будинку культури,заміна дверей, придбання костюмів для виступів вихованців закладу, придбання  стільців до актового залу. 

 

Основні завдання та заходи на 2017 рік:

-  ремонт підлоги актової зали у СБК – 100,0 грн.;

фарбування фасаду СБК, облаштування бетонного прифундаментного вимощення та встановлення водовідводів – 120,0 тис. грн. ;

-  встановлення безперебійників до твердопаливного котла у будинку культури– 10,0 тис. грн. ;

- заміна дверей – 70,0 тис. грн. ;

- придбання обладнання, предметів довгострокового користування та костюмів для виступів вихованців закладу– 50,0 тис. грн. ;

- придбання  стільців до актового залу– 200,0 тис. грн.;

- будівництво підсобного приміщення для зберігання дров та вугілля – 50,0 тис. грн.

 

3.4. Фізична культура і спорт

   Цілі та завдання на 2017 рік:

- проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи у відповідності із запитом населення;

- сприяти залученню учнівської молоді до занять у спортивних гуртках та секціях.

- облаштування стадіону.

 

        IV. Основні напрями економічного і соціального розвитку села Малі Крушлинці.

4.1. Ресурсне забезпечення розвитку села

    Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної політики, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

    Фінансово-бюджетна політика - це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селі, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій.

    В останні  роки сільський бюджет стабільний, що дозволяє виконувати заплановані сільською радою заходи.

    Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від податку з доходу фізичних осіб та плата за землю (оренда, податок).

     Якщо на оплату податку з доходу фізичних осіб сільська рада фактично вплинути не має можливості, то на плату за землю, що є найбільшою складовою дохідної частини сільського бюджету (70%), сільська рада має безпосередній вплив.

Основні завдання та заходи на 2017 рік:

• забезпечити виконання дохідної частини бюджету;

• забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов'язкових платежів до місцевого бюджету;

• внести зміни до договорів оренди землі з підприємствами, що знаходяться в межах села, в частині орендної ставки та суми оплати.

   Очікувані результати:

• стабільне функціонування бюджетної системи;

•  збільшення дохідної частини сільського бюджету.

 

4.2. Поліпшення сільського середовища життєдіяльності, розвиток інфраструктури (благоустрій)

 

4.2.1. Розвиток дорожньої інфраструктури

   Загальна довжина доріг Малих Крушлинець складає 18,40 га. З них підлягають поточному ремонту такі вулиці: Коцюбинського, Берегового, Лесі Українки, Жовтнева, Набережна, Першотравнева.   

   Взимку проводяться роботи з розчистки проїжджих частин вулиць від снігу. Щоправда у зв’язку з відсутністю власної техніки, роботи з розчистки доріг від снігу проводяться не належним чином.

   Зими останніх років показали, що є необхідність придбання снігоочисної техніки або залучення відповідної техніки підрядників на платних договірних умовах, адже власними силами сільська рада не справилась з цією роботою.

     Основні завдання та заходи на 2017 рік:

- поточний ремонт доріг села – 100,0 тис. грн. ;

-  ямковий ремонт дороги по вул. Незалежності ( спів фінансування  з САДУ у Вінницькій обл.) – 30,0 тис. грн. ;

- розчищення доріг від снігу – 50,0 тис. грн.

 

4.2.2. Вуличне освітлення

      Проведено  вуличне освітленняна вулиці Незалежності.Поліпшення вуличного освітлення потрібно продовжувати, необхідно встановлювати ліхтарі на ділянках, які цього потребують.

     Основні завдання та заходи на 2017 рік:

-  виготовлення ПКД вуличного освітлення – 120,0 тис. грн.;

 - нове будівництво мережі вуличного освітлення – 300 тис. грн.

4.2.3. Благоустрій

      Велику увагу потрібно приділити роботам з вирубки чагарників та спилювання дерев, що знаходяться в аварійному стані чи загрожують електромережам. 

        Основні завдання та заходи на 2017 рік:

  - вивізТПВ – 60,0 тис. грн.;

  - проведення благоустрою кладовищ – 20,0 тис. грн. ;

  - будівництво дитячих майданчиків – 120,0 тис. грн.;

  - ремонт автобусної зупинки в центрі села – 20,0 тис. грн. ;

  - облаштування плиткою постаменту під меморіальним пам’ятником  у парку пам’яті загиблим воїнам у Другій  Світовій війні – 62,0 тис. грн. 

Очікуваний результат:

- забезпечення благоустрою вулиць та місць загального користування села;

- наведення благоустрою на сільських кладовищах;

- забезпечення благоустрою та естетична привабливість сільських водойм.

 4.2.4. Водогін

     Нестача якісної питної води у колодязях с. Малі Крушлинці спонукає до будівництва централізованого водогону по території Малокрушлинецької сільської ради та буріння артезіанської свердловини.

      Основні завдання та заходи на 2017 рік:

- виготовлення ПКД артезіанської свердловини – 33,0 тис. грн. ;

- виготовлення ПКД водогону – 164,0 тис. грн. ;

- будівництво водогону по с. Малі Крушлинці – 4,0 млн. грн.;

- буріння артезіанської свердловини 150,0 тис. грн.

4.2.5. Побутові послуги

  Створення центру надання соціально – п обутових послуг в межах населеного пункту для забезпечення належних умов проживання громадян та створення додаткових робочих місць на селі.

     Основні завдання та заходи на 2017 рік:

 - облаштування центру побутових послуг – 94,0 тис. грн.

     Очікуваний результат:

  Після здійснення проекту жителі села матимуть можливість якісно відремонтувати взуття та одяг в межах населеного пункту, створяться додаткові робочі місця.

 

 Перелік проблемних питань , які потребують вирішення на районному та обласному рівні:

1.Ремонт підлоги актової зали, фарбування фасаду СБК, облаштування бетонного прифундаментного вимощення та встановлення водовідводів, ,заміна дверей– 700 тис. грн.;

2. Заміна паркану у ДНЗ « Яблунька»- 250 тис. грн.;

3. Придбання проекторів та ремонт даху  в Малокрушлинецькій СЗШ І-ІІІ ст. - 600 тис.грн;.

4.Будівництво водогону та буріння артезіанської свердловини в с. Малі Крушлинці – 4,0 млн. грн.

  

          Секретар сільської ради                             В.В.Матвійчук

Середній курс валют
Валюта
Купівля
Продаж